URM
Укрзалізниця Новини

СБУ заявляє про корупційну схему продажу щебеню УЗ

В СБУ заявляють, що викрили нову корупційну схему в АТ «Укрзалізниця». Філії «Центр управління промисловістю», яка займається видобутком і продажем щебеню, продавала його лише «потрібним» клієнтам.

За це керівник виробничого підрозділу отримував у середньому, мільйон гривень на місяць готівкою. Схема діяла майже пів року.

Посадовець вимагав хабарі від бізнесменів будівельної галузі. За неправомірну вигоду він «гарантував», що щебінь продаватимуть саме їм. Усе це в обхід прозорих процедур. При чому торгівля йшла оптовими партіями.

Для передачі грошей організатор оборудки залучив посередника. Співробітники СБУ задокументували факт одержання учасником схеми частини хабаря. Правоохоронці затримали посередника у Києві під час передачі 87 500 грн.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

В УЗ інформацію підтвердили, але заявили, що компанія сприяє слідству.

Зазначимо, раніше член ТСК Ігор Мурдій заявляв, що за минулий рік Укрзалізниця від добутку щебеню отримала збитків на 225 млн грн.

читайте також

Завантаження....