URM
Новини Події

СБУ викрила схему постачання неякісного електрообладнання для Укрзалізниці

Служба безпеки України ліквідувала схему постачання неякісного електрообладнання для локомотивів Укрзалізниці. Саме через такі деталі загорялися поїзди.

СБУ викрила чергову корупційну схему в АТ «Укрзалізниця». На цей раз комерсанти під виглядом власної високотехнологічної продукції постачали Укрзалізниці неякісне іноземне електрообладнання. В свою чергу посадовці Укрзалізниці закривали очі на якість продукції. Звісно ж не безкоштовно.

«Високу якість» такого обладнання засвідчували підробленими документами та сертифікатами якості.

Укрзалізниця ці компоненти масово встановлювала на тяговий рухомий склад. Згодом під час експлуатації це спричиняло систематичні надзвичайні ситуації, займання електрообладнання потягів.

За попередніми оцінками слідства, такі дії посадовців завдали збитків державі на суму 1.7 млн грн. Однак, це тільки частина коштів, які зловмисники сподівалися «освоїти» згідно з підписаним договором.

Наразі колишньому керівнику підприємства-постачальника та нинішньому керівнику одного з підрозділів АТ «Укрзалізниця» повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Чоловікам  загрожує до дванадцяти років тюрми.

Нагадаємо,  в серпні на станції Малинськ, що на Рівненщині, загорівся тепловоз. А перед цим горів потяг сполученням Одеса-Ковель.

читайте також

Завантаження....