URM
Новини Міжнародні

Санкції знизили експорт калійних добрив з рф та білорусі на 20%

Фінансові санкції та інші обмеження щодо білорусі та росії призвели до зниження експорту калійних добрив з цього регіону на 20% у порівнянні з тим же періодом минулого року. У звичайний час виробництво та постачання добрив цих двох країн становлять 40% від світового ринку, ідеться у квартальному звіті компанії Nutrien.

Зниження присутності частки калійних компаній із Білорусі та Росії на світовому ринку дозволило Nutrien у рази збільшити виручку та прибуток.

Нагадаємо, у Білорусі статистику щодо експорту калію закрили минулого року після того, як галузь потрапила під західні санкції. Минулого року ЄС запровадив заборону на постачання та транзит частини продукції «Білоруськалія», США запровадили санкції проти самої компанії та БКК — офіційного експортера продукції. До обмежувальних заходів приєдналися Канада, Великобританія.

На початку цього року Литовські залізниці зупинили транспортування калійних добрив із Білорусі для постачання до третіх країн. Пізніше зупинилося їхнє транспортування до українських морських портів.

У Мінфіні підтверджують зниження надходжень до бюджету галузей, які потрапили під санкції у березні цього року.

читайте також

Завантаження....