URM
Інфраструктура Міжнародні Новини

Румунія будує інтермодальний термінал в Аюді

Румунська компанія DP World реалізує плани, оголошені в грудні минулого року, щодо будівництва нового автомобільно-залізничного інтермодального терміналу в Аюді, який запрацює в першій половині наступного року. Про це повідомляє The Loadstar із посиланням на LinkedIn DP World.

Планується, що термінал буде зв’язаний залізницею з чорноморським портом Констанца, який створить експортний маршрут до центрально-румунського регіону Трансільванії, де формується приблизно 50 % промислового ВВП країни.

У дописі зазначено, що будівництво зумовлене тим, що на півночі «традиційно не вистачало надійної інфраструктури», і вона з’єднає її з Чорним, Північним і Адріатичним морями «за допомогою зеленої електрифікованої залізниці».

Космін Карстеа, генеральний директор DP World Romania, ще у грудні минулого року заявив, що термінал стане «продовженням» морського терміналу.

Термінал обслуговуватиме залізничну лінію, яка з’єднує Європу з Китаєм через Центральну Азію.

Космін Карстеа, генеральний директор DP World Romania

.

Залізнична мережа Румунії також має надійне сполучення з Україною, зокрема на півночі та півдні через Галац. Ще у березні Україна вела переговори щодо використання порту Констанца як залізнично-річкового експортного маршрут для українських вантажів, зокрема агропродукції.

Констанца зокрема розміщена недалеко від Стамбула за маршрутом «Один пояс — один шлях» та «Середній коридор», який для сполучення Туреччини з Китаєм не потребує транзиту через Росію.

Карстеа заявив, що порт Констанца буде частково ізольований від заторів і проблем ланцюга поставок, які спостерігаються в контейнерних перевезеннях, а також від «зменшеної пропускної здатності в портах ЄС» у зв’язку із наявністю надлишку потужностей.

Нагадаємо, що дунайський порт Галац планується використовувати нарівні з портом у Констанці.

читайте також

Завантаження....