URM
Новини Події

Румунія, Болгарія та Хорватія підтримують ініціативу «Зерно з України»

Нові коридори з експорту української агропродукції мають намір створювати лідери Румунії, Болгарії та Хорватії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. Країни підтримали оголошену Президентом України ініціативу «Зерно з України».

З початку війни 8,4 млн тонн зернових та олійних з України були транзитом (через Румунію) поставлені споживачам у світі. У найближчі місяці очікуємо зростання транзитного експорту з України.

прем’єр Румунії Ніколае Чуке

Зазначається, що Румунія рішуче підтримувала експорт українського зерна через румунські порти і буде продовжувати працювати над збільшенням сполучення між країнами наземним і залізничним транспортом, зокрема, нещодавно був відкритий новий пункт пропуску на кордоні.

Румунія також продовжить підтримувати Україну і Молдову в енергосфері.

Ми не дозволимо росії занурити регіон у темряву.

прем’єр Румунії Ніколае Чуке

Повідомляється, що президент Болгарії Румен Радев на саміті зазначив, що країні за останні місяці вдалося транспортувати близько 200 тис. тонн зерна з України через Дунай, і Болгарія має намір продовжувати цей транспортний проєкт.

На жаль, втрата електроенергії в українських портах через російські обстріли ускладнила цей процес для болгарських суден.

президент Болгарії Румен Радев

Зазначається, що Болгарія надає паливо Україні, щоб країна могла підтримувати сільськогосподарський і транспортний сектори.

Хорватія  також долучається до роботи над новими коридорами постачання української продукції в рамках проєкту ЄС «шляхи солідарності».

Хорватія активно приєднується і буде залучати інші порти на Адріатиці і є можливості коридорів по річці Дунай.

Прем’єр Хорватії Андреа Пленкович

Лідери  країн вітають продовження ще на 120 днів Чорноморської зернової ініціативи.

читайте також

Завантаження....