URM
Вантажні перевезення Міжнародні Новини

RTSB очікує збільшення обсягів залізничних транзитних перевезень в Україні

Німецький логістичний оператор RTSB очікує на покращення транзиту через Україну в сполученні ЄС – Китай вже у 2022 році.

Наразі RTSB є активним оператором на маршруті через Україну та на Новому шовковому шляху загалом. Зокрема компанія використовує маршрут через Батьєво (Україна) та Славків (Польща). Проте лише в західному напрямку.

Однією з головних труднощів відправлень на схід залишаються санкції з боку РФ щодо транзитних товарів із заходу на схід, пояснили в компанії.

У 2019 році санкції зняли, але з вимогою: обов’язкове застосування електронної печатки, яка в реальному часі збирає дані про подорож Росією. Ця пломба встановлюється на двері контейнера при в’їзді в Росію і знімається при виїзді з країни.

Через бюрократію, транзит поновився через Росію лише у травні 2021 року. Однак це стосувалося основних кордонів Росії. До цього часу печатка не доступна на кордоні з Україною.

Проте компанії очікують що вже на початку 2022 року такі печатки стануть доступними на прикордонному переході у Бєлгороді.Зараз компанія веде відповідні переговори з РЖД, аби мати можливість курсувати потяги в напрямку Китаю через кордон України та транзитом через Росію.

Нагадаємо, Угорщина відкриє новий залізничний термінал на кордоні з Україною у квітні 2022 року. Очікувана пропускна здатність терміналу – 1 млн TEUs. Термінал матиме як євроколії, так й широкі колії. В Угорщині очікують, що його відкриття збільшить кількість вантажів через Україну.

читайте також

Завантаження....