URM
Вантажні перевезення Новини Рухомий склад

Розвиток вантажних перевезень в Україні гальмує нестача локомотивної тяги – експерти

Аналітики Rail.Insider дослідили тему дефіциту локомотивів та його вплив на вантажні перевезення.

Наразі нестача тяги пов’язана із загальним ростом перевезень (на фоні зміні динаміки ВВП від падіння до росту). За даними аналітиків, у липні поточного року обсяги роботи на залізниці зросли за всіма видами сполучення, крім транзиту. Так, внутрішні перевезення збільшилися до 13,35 млн т (з 12,41 млн т торік), експортні – до 8,73 (8,50) млн т.

Зокрема збільшилися перевезення мінбудматеріалів, руди, чорних металів, нафтопродуктів. Особливо продуктивним видався останній тиждень місяця, коли керівництво УЗ заявляло про рекорд добового навантаження – понад 800 тис. т.

Так, показники нижчі, порівнюючи із середньодобовим навантаженням початку 2010 років, коли перевозили понад 1 млн т. Однак і кількість локомотивів з того часу зменшилася.

Автори дослідження відзначають кілька факторів, що можуть негативно надалі впливати на ситуацію з наявністю локомотивів: державні «замовлення» на перевезення, зростання обсягів роботи в металургійній та аграрній галузях, пікові пасажирські перевезення, сходи поїздів, що почастішали останнім часом, поломки та пожежі на тяговому рухомому складі тощо.

По-перше, прогнозується зростання перевезень зернових. Поки що урожайних вантажів менший, ніж у той самий період торік, проте жнива активно тривають. По-друге, уряд нещодавно заявив про те, що Укрзалізниця має забезпечити пріоритетне вивезення вугілля для теплових електростанцій. Так, локомотиви напередодні опалювального сезону мають у першу чергу виділятися під транспортування «чорного золота».

читайте також

Завантаження....