Для збільшення вантажопотоків на українських портах у межах «Великого будівництва» розпочали укладати та електрифікувати другу головну колію перегону ділянки Чорноморська — Берегова, про що минулого тижня повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у своєму Facebook. У МІУ вважають цей проєкт одним із найбільш пріоритетних і планують завершити його до кінця цього року.
Згідно з експертним звітом «Укрзалізничекспертизи» філії ПВІЗТ, реалізація проєкту планується виключно коштом регіональної філії «Одеська залізниця». Роботи на перших 6,5 км у 2018-му оцінили у 240 450,69 тис. грн. Водночас тривалість реконструкції становить близько 23,8 місяців. Тобто майже два роки.
Наявна колія вже є обмеженням для подальшого збільшення обсягів та швидкості перевалки вантажів. За розрахунками, розповідає міністр інфраструктури, обсяги вантажопотоків на ДП «МТП «Південний» та ТОВ «ТІС» до 2023 року складуть щонайменше 135 млн тонн.
Саме цими залізничними шляхами здійснюються перевезення для 3-х з 5-ти найбільших стивідорних компаній країни — ДП МТП «Південний», ТОВ «Трансінвестсервіс» та АТ «Одеський Припортовий Завод». Востаннє пропускну спроможність тут підвищували 6 років тому. Зараз розрахункова пропускна спроможність ділянки Чорноморська — Берегова — 55 пар поїздів на добу, а після оновлення вона збільшиться до 60.
Надалі, зазначають у МІУ, розглядається можливість добудови другої головної колії на ділянці «пост 30 км» — станція Берегова/станція Хімічна. Тоді пропускна спроможність ділянки Чорноморська — Берегова — Хімічна складе вже 150 пар поїздів на добу.