URM
Події Новини

Розкрадання на майже 12 млн грн: НАБУ і САП повідомили трьом особам про підозру

НАБУ і САП повідомили трьом особам про підозру у заволодінні майном АТ «Укрзалізниця», що завдало державній компанії 11,8 млн грн збитків. Ідеться про:

  • Відстороненого виконавчого директора філії «Південно-Західна залізниця», ексначальника філії Пасажирська компанія УЗ Артема Мироновича.
  • Екскерівника відділу матеріально-технічного забезпечення філії Пасажирська компанія УЗ Віктора Романчука.
  • Ексдиректорку ТОВ «Коларес-Брокерс» Марію Яхніну.

Як повідомляють в НАБУ і САП, у 2018 році одна з філій АТ «Укрзалізниця» провела публічні торги із закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів.

Установлено, що підозрюваний керівник філії, будучи головою тендерного комітету, спільно з керівником відділу-ініціатора закупівлі, діяли на користь «обраного» постачальника, не допустивши інші компанії до аукціону. Ця компанія і стала переможцем торгів, поставивши вугілля за завищеними на 11,8 млн грн цінами.

Відповідно до висновку товарознавчої експертизи, ринкова ціна однієї тонни вугілля на дату укладання договорів становила 3770 грн, у той час, як АТ «Укрзалізниця» уклала договори за ціною 4563 грн.

Внутрішньою службовою перевіркою АТ «Укрзалізниця» факти зловживань та завищення вартості продукції також були підтверджені.

Зазначимо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, Артема Мироновича 11 жовтня 2021 року  було відсторонено від обійманої посади. Новим керівником філії «Південно-Західна залізниця» став Андрій Букін.

читайте також

Завантаження....