URM
Укрзалізниця Новини

Розбудова залізниці — пріоритет у роботі зі Світовим банком

13 вересня 2021 року міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з віце-президентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде. Зустріч відбулась у рамках її першого робочого візиту до України. Під час заходів визначилися і з пріоритетами в роботі — розбудова залізниці один із них.

Загалом представники Мінфіну та Світового банку обговорили умови отримання “Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення», співробітництво з Міжнародним валютним фондом (МВФ), результати реалізації спільних проєктів, зелений перехід в Україні та основні напрями подальшої співпраці двох сторін.
На заходах сторони також визначили основні сфери, у яких буде розвиватися співпраця між Україною та Світовим банком найближчим часом. Серед пріоритетів є і розбудова залізниці.

Пріоритетами співпраці:

  • фінансування закупівлі вакцин;
  • створення проєкту «Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення»;
  • зелений перехід;
  • розбудова залізниці.

За словами віце-президента Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анни Б’єрде, мета Світового банку — сприяти розвитку України в усіх ключових секторах.

Вона також зазначила, що Світовий банк працює над проєктами в державному секторі, а підрозділ Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — з приватним сектором.

Щодо середньострокової програми зростання, то тут ми продовжимо співпрацювати з Урядом, як у напрямку підтримки держбюджету з метою здійснення реформ, так і над земельною реформою з подальшою всебічною підтримкою аграрного сектору. Ми також будемо працювати з Україною за ключовими інфраструктурними проєктами: міський транспорт, модернізація та підвищення ефективності і фінансової стійкості Укрзалізниці, покращення рівня безпеки на автошляхах та автомагістралях України.

Анна Б’єрде, віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир  Зеленський запросив Світовий банк вкладати в “зелену трансформацію” України.

читайте також

Завантаження....