URM
Події Новини

Росіяни вивозять зерно з окупованих територій

Рашисти хочуть повторити голодомор не тільки в Україні, а й спричинити голод у світі. Таке заявляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі. Зокрема вона посилається на повідомлення мешканців окупованого Криму, які відзначають зростання кількості вагонів на півострові, на яких написано «зерно».

Поїзди належать так званій «северо-кавказкой железной дороге» і прямують до залізничних станцій, які межують з Херсонською областю. Однак ТОТ АР Крим своїх запасів зернових для вивезення в такій кількості не має.

Денісова зазначає, що Херсонська та Запорізька області збирають значний врожай зернових, тому там зосереджено велику кількість зерносховищ. Очевидно, що загарбники крадуть  врожай збіжжя з окупованих територій, аби спричинити голод в країні й у світі. Кілька тижнів тому вивезення зерна спостерігалося й у Бердянському порту.

Така ситуація не має залишитися без уваги міжнародної спільноти, тому омбудсмен з прав людини звернулася із заявою до Комісії ООН.

Вивезення зерна та продуктів харчування з окупованих територій є порушенням статті 55 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

Факти крадіжки продуктів стосуються не лише зерна. В окупованому Криму очевидці повідомляють про продаж овочів, які росіяни вкрали з окупованої Херсонщини.

читайте також

Завантаження....