URM
Новини Міжнародні

Різко впав попит на контейнерні перевезення з Китаю до Євросоюзу

Від початку війни обсяги залізничних перевезень на Новому шовковому шляху скоротилися приблизно на 80 %. Про це повідомляє видання logist.fm.

Попит на контейнерні перевезення з Китаю до Євросоюзу різко впав після вторгнення військ рф в Україну, оскільки європейські компанії, які працюють на Новому шовковому шляху, тепер намагаються уникати співпраці з російськими агентами та звертаються до китайських, щоб не стати жертвою санкцій проти росії. Таке підтверджує зокрема Джекі Ян, засновник і генеральний директор компанії New Silk Road Intermodal.
Також свою роль відіграли нові карантинні обмеження в Шанхаї та інших китайських містах, які вплинули на виробництво та вантажні перевезення залізницею.

Наголошується, що торік обсяги залізничних перевезень між Азією та Європою зросли майже на третину до 1,46 млн TEU. Але нинішнє падіння змушує розвивати альтернативні шляхи транспортування, адже якщо зараз нічого не зробити для усунення проблем, то не виключено, що знадобляться роки, аби лише вийти на уже досягнутий рівень.

Альтернативні маршрути можуть пролягати через «середній коридор», який оминає росію та білорусь. Але для їхньої реалізації потрібні величезні інвестиції та надшвидкий розвиток інфраструктури.

Однак китайські експедитори прагнуть будь-якою ціною зберегти транзитний потенціал на північній гілці коридору, заявляють про готовність самостійно супроводжувати всі вантажі територією держав-агресорів.

Раніше стало відомо, що з міста Сіань (Північно-Західний Китай) запущений новий маршрут для вантажних перевезень Китай—Європа в обхід росії.

читайте також

Завантаження....