Сьогодні Верховна Рада з третьої спроби ухвалила так званий ресурсний законопроєкт № 5600. За відповідне рішення проголосувало 255 нардепів.
Документ стосується змін до Податкового кодексу та необхідний, аби сприяти збільшенню надходжень до державного бюджету у наступному році.
З «проахметівського» в «антиахметівський»
Зазначимо, що під час розгляду законопроєкту №5600 у профільному комітеті Ради у ньому з’явилася правка, завдяки якій обсяг рентних платежів з видобутку залізної руди міг зменшитися. Так, до другого читання комітет пропонував виключити з бази оподаткування рентою вартість фрахту залізної руди з українського порту Південний до китайського порту Qingdao, а також на витрати, пов’язані з внутрішньою логістикою. Якби законопроєкт ухвалили у цій редакції, то обсяг відрахувань від ренти при нинішніх цінах на залізну руду міг стати навіть меншим, аніж до ухвалення законопроєкту.
Також перша версія законопроєкту передбачала запровадження акцизу на «зелену» електроенергетику. Але іноземні власники подібних електростанцій почали бити на сполох і цю норму прибрали.
В інтерв’ю Forbes голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев уточнив, що №5600 може принести до бюджету 20–25 млрд грн.
А саме: сільськогосподарський податок – 10 млрд грн; акциз на алкоголь та тютюнові вироби – 3 млрд грн; екологічний податок – 2,1 млрд грн; скасування мораторію на нормативну оцінку землі – 2,2 млрд грн; скасування спрощеного оподаткування для виробників птиці – 1 млрд грн.
Нагадаємо, 2 листопада Верховна Рада ухвалила проєкт держбюджету на 2022 у першому читанні. Остаточний варіант почнуть розглядати 2 грудня. Зауважимо, що фінансування деяких проєктів УЗ залежало від прийняття саме й законопроєкту № 5600.