URM
Події Новини

Рада ратифікувала угоду з ЄС про спільний авіапростір

17 лютого Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір (САП). За ратифікацію угоди проголосували 311 депутатів.

Реалізація акта має дозволити завершити процес виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодою про САП чинності. Угода набере чинності першого дня другого місяця з дати останнього повідомлення у процесі обміну дипломатичними нотами між сторонами.

Відповідно до угоди, Україна бере на себе зобов’язання імплементувати до національного законодавства положення 54 регламентів та 6 директив ЄС.

Завдяки угоді українські авіаперевізники отримають право користуватися необмеженими комерційними правами між будь-якими пунктами в Європейському Союзі, проміжними пунктами партнерів Європейської політики сусідства та країн ЕСАА, так само як в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Швейцарії, за умови, що політ є частиною перевезення, яке обслуговує пункт в Україні.

Авіаперевізники ЄС отримають право користуватися необмеженими комерційними правами між пунктами в Україні, проміжними пунктами партнерів Європейської політики сусідства та країн ЕСАА, так само як і пунктами в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Швейцарії та пунктами за межами, за умови, що політ є частиною перевезення, яке обслуговує пункт в державі-члені.

А також отримають право здійснювати необмежені комерційні права на перевезення між пунктами в Україні, незважаючи на те, чи такі перевезення починаються або закінчуються на території ЄС.

Нагадаємо, раніше Міністерство інфраструктури оголосило про плани створити центр модернізації пасажирських літаків у вантажні на базі ДП «Антонов». Зокрема, у межах розробки концепту Національного авіаперевізника вивчаються можливості для співпраці ДП «Антонов» та AirBus.

читайте також

Завантаження....