URM
Новини Укрзалізниця

Рада проголосувала проміжний звіт ТСК щодо Укрзалізниці

Депутати Верховної Ради підтримали звіт Тимчасової слідчої комісії ВР з питань перевірки та оцінки стану Укрзалізниці. «За» проголосувало 296 депутатів. Це питання було розглянуто за скороченою процедурою.

Рада проголосувала проміжний звіт ТСК щодо УкрзалізниціЗ трибуни парламенту голова профільної ТСК Юлія Гришина розповіла, що цей звіт готувався пів року спільними зусиллями експертів галузі, залізничників та членів ТСК.

Сам же документ містить аналітику, яка проливає світло на проблеми компанії.

Стан, у якому опинилася Укрзалізниця, уже не дозволяє їй виконувати основні завдання: перевезення вантажів і пасажирів. Наша ТСК у проміжному звіті назвала прізвища винуватців. Про кого йдеться? Це топменеджмент компанії, який не є залізничниками. А їхня корупція та невігластво завдають втрат Перевізникові. На сьогодні констатуємо, що керівництво не береже довірене державою майно та фонди.

Юлія Гришина, керівниця ТСК Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці

За словами Гришиної, перевірка встановила, що Укрзалізниця втратила третину вартості основних фондів.

За 5 років, які ми досліджували план капіталовкладень, виконано лише на 65 %. І не освоєно майже 30 млрд гривень. Унаслідок цього інфраструктура в критичному стані.

Юлія Гришина, керівниця ТСК Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці

Ще одна причина негараздів Перевізника — значний вплив олігархічних кланів на УЗ.

Ці групи регулярно не доплачують залізниці, зокрема й за тарифи з вантажних перевезень. Це позбавило УЗ за останні 5 років 100 млрд гривень.

Юлія Гришина, керівниця ТСК Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці

Також Гришина розкритикувала темпи зміни топменеджменту УЗ. Мовляв, кадрові питання мають вирішуватися швидше. До того ж Гришина запропонувала привести зарплати топменеджменту Укрзалізниці до ефективності їхньої роботи. Мовляв, нещодавно ухвалений закон щодо забезпечення відкритості інформації про розмір оплати праці в державних компаніях може цьому допомогти.

читайте також

Завантаження....