URM
Пасажирські перевезення Новини

Рада ЄС дозволила підписати з Україною угоду про спільний авіаційний простір

28 червня 2021 року Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання Угоди про спільний авіаційний простір з Україною, а також з Вірменією, Тунісом та Катаром.

Наразі застосування угоди для України зможе відбуватися на тимчасовій основі, до завершення усіх необхідних процедур для вступу її в дію. Ідеться про повноцінне входження України в єдиний авіапростір ЄС, з обов’язковою імплементацією європейських стандартів та правил у сфері авіаперевезень.

Процес створення спільного авіаційного простору ЄС розпочав ще у 1999 році. 12 грудня 2006 року Рада ЄС уповноважила Комісію розпочати відповідні переговори з Україною. У жовтні 2013 року текст Угоди про САП було погоджено сторонами, однак через зовнішньополітичні умови (конфлікт Великої Британії) підписання було відтерміновано на невизначений термін. Після виходу Великої Британії конфлікт вичерпано.

Загалом угода складається зі 130 сторінок, в якому описуються вимоги до української авіації по переходу на європейські стандарти щодо прав пасажирів, захисту навколишнього середовища, авіаційної безпеки, управління повітряним рухом.

Угода передбачає 2-етапну лібералізацію авіасполучення польотів між країнами ЄС і Україною. Під час першого етапу будуть зняті всі обмеження для авіакомпаній України й ЄС на польоти між будь-якими містами України і ЄС.

Наприклад, якщо зараз число авіаперевізників і рейсів на маршрутах Київ-Париж і Київ-Амстердам обмежена, то після вступу в силу угоди Wizz Air, Ryanair, Bees Airline або будь-яка інша авіакомпанія з країн ЄС або України зможе вийти на будь-який маршрут, який вона вважатиме перспективним. Єдина умова — потрібно буде отримати дозвіл від аеропорту.

Після того, як Україна інтегрує у своє законодавство всі вимоги ЄС, настане другий етап лібералізації. Авіакомпанії ЄС зможуть літати між містами України, тобто здійснювати внутрішні рейси. Наприклад, ірландський лоукостер Ryanair зможе літати з Києва до Одеси, а угорська бюджетна авіакомпанія Wizz Air з Харкова до Львова.

Також після другого етапу лібералізації українські авіакомпанії зможуть здійснювати без обмежень перельоти між будь-якими аеропортами ЄС за умови, що початкова або кінцева точка маршруту — місто в Україні.

Такі права дозволять, наприклад, українському лоукостеру SkyUp відкрити рейси Київ-Варшава-Париж або Львів-Мілан-Барселона.

Очікується, що посилення конкуренції призведе до здешевлення авіаквитків.

читайте також

Завантаження....