URM
Рухомий склад Новини

ПВРЗ побудував 60 полувагонів

Панютинський вагоноремонтний завод виготовив перші 60 піввагонів у межах програми оновлення парку вантажних вагонів.

Днями новозбудована партія вагонів була передана в експлуатацію на станцію Лозова, звідки оператор рухомого складу Укрзалізниці «Центр транспортної логістики» відправить їх під навантаження.

Скільки вагонів виробить УЗ в рамках програми «Велике будівництво»

Загалом впродовж 2022 — 2025 років Укрзалізниця планує поповнити свій вантажний парк 7900 новими вагонами. Це буде 6500 піввагонів та 1400 зерновозів.

Тільки у 2022 році АТ «Укрзалізниця» планує збудувати на власних підприємствах — Панютинському вагоноремонтному заводі, Дарницькому вагоноремонтному заводі та Стрийському вагоноремонтному заводі — 1496 вантажних вагонів: 1446 піввагонів та 50 зерновозів. Зокрема, на Панютинському вагоноремонтному заводі буде збудовано 714 піввагонів та 50 зерновозів. Ще 1 560 вантажних вагонів планується відремонтувати на ПВРЗ.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, акцент у виробництві буде робитися на рухомий склад із найбільшим попитом — піввагонах та зерновозах.

Минулого року ми розпочали оновлення пасажирських вагонів та інфраструктури, цього року до програми «Велике будівництво» приєднується оновлення й вантажних вагонів. Наше завдання ліквідувати з колій металобрухт та підтримувати свій парк у кількісному та якісному стані.

Олександр Камишін

Нагадаємо, Міністерство юстиції України 28 грудня 2021 року зареєструвало наказ Міністерства інфраструктури України № 647, який дав старт масштабній програмі оновлення парку вантажних вагонів України в період 2022-2031 років.

Програмою передбачено поетапне обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів у завантаженому стані протягом 10 років та приведення цього терміну до нормативного, тобто піввагонів — з 44 років до 22 років; зерновозів — із 45 років до 30 років.

читайте також

Завантаження....