URM
Події Новини

Путінський вагон: Кремль вивозить мешканців ОРДЛО залізницею до Росії

Російські окупанти продовжують нагнітати ситуацію на Донбасі. Після низки невдалих спроб звинуватити Україну в порушенні режиму тиші, окупаційна влада, так званих, ЛДНР розпочала евакуацію місцевого населення до Росії. Людей вивозять в тому числі і поїздами.

Тільки за сьогодні у російський Вороніж прибув поїзд із тисячею мешканців окупованих Росією територій. Це вже четвертий поїзд від початку евакуації.

До цього поїзда із людьми прибули до Курської області та Волгоградської.

Путінський вагон: Кремль вивозить мешканців ОРДЛО залізницею до Росії

Тим часом у російському Міністерстві надзвичайних справ заявили, що зараз у 43 регіонах Росії вже розгорнуто майже 400 пунктів тимчасового розміщення. Вони збираються прийняти до 42 тис. осіб.

У МНС додали, що загалом на території чотирьох регіонів у таких пунктах вже розміщено близько 10 тис. осіб, у тому числі понад 4,5 тис. дітей.

Welcome to ГУЛАГ

Утім, схоже, що так звані «біженці» не сильно задоволені умовами, які їм надала Росія. Людям з малолітніми дітьми доводиться жити в брезентових наметах та тіснитися на двоповерхових нарах. Деякі мешканці окупованої Донеччини та Луганщини скаржаться на відсутність харчування.

Так, телеграм-канал NEXTA Live повідомляє, що “біженці” виплеснули негатив на водія, який привіз їх до Росії. І відразу почали проситися назад. Мовляв, люди скаржаться, що після перетину кордону не знають, що їм робити, і не можуть рушити далі: місця в пунктах тимчасового перебування обмежені, проблеми з туалетами та харчуванням. Також люди не можуть зв’язатися з рідними.

Про не гідні умови розповіла і омбудсмен Людмила Денісова. За її інформацією, жінки з дітьми та люди літнього віку майже дві доби перебувають без їжі та сну у неопалюваних автобусах, а місця тимчасового розміщення, де їх планували поселити, — зачинені.

Ставлення місцевих до мешканців ОРДЛО

Водночас мешканці Ростовської області поставилися до евакуації українців з ОРДЛО вороже. Коментарями місцевих з соцмереж поділився журналіст Денис Казанський. Дехто з росіян запропонував вивезти біженців до Сибіру, а дехто переконаний, що біженці будуть тільки красти і жити на соцдопомогу від держави.

Нагадаємо, що ватажки недореспублік «ДНР» і «ЛНР» оголосили про евакуацію своїх жителів до Росії вдень 18 лютого. Хоча відео звернень очільників бойовиків були записані двома днями раніше. У відеозверненні ватажки бойовиків пояснили евакуацію зростанням напруженості у регіоні. Хоча на момент запису цих відео, жодної напруженості не було.

Після цього Президент Росії Володимир Путін доручив виділити кожній людині, яка прибуває з підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР» територій до російської Ростовської області, по 10 тисяч рублів ( менше 4 тисяч гривень – ред.).

Путінський вагон: Кремль вивозить мешканців ОРДЛО залізницею до Росії

Кремль використовує місцевих мешканців

Відзначимо, що в Кремлі використовують мешканців ОРДЛО не тільки як живий щит, або ж козир у міжнародних перемовинах. Раніше Росія запустила безкоштовні електрички для усіх, мешканців ОРДЛО, що їздили голосувати за Путіна на виборах. За інформацією активістів зі Східної правозахисної групи, таким чином так зване «ДНР»  збільшило кількість тих, хто проголосував на виборах в РФ.

читайте також

Завантаження....