URM
Укрзалізниця Новини

Профспілки вимагають погодження переліку непрофільних активів УЗ перед їхнім продажем

2 вересня департамент майнової політики УЗ почав розгляд питання щодо погодження Плану з розпорядження активами АТ «Укрзалізниця» та їхнього продажу.

У профспілці залізничників і транспортних будівельників заявили, що  відповідно до Галузевої угоди рішення щодо реорганізації суб’єктів господарювання та передачі об’єктів права державної власності в комунальну власність, передачі в комунальну власність чи на приватизацію об’єктів соціальної сфери, які побудовано коштом залізниць, передачі в оренду чи на приватизацію структурних підрозділів залізниць, підприємств торгівлі, громадського харчування, об’єктів культурно-освітнього та спортивно-фізкультурного призначення, які обслуговують залізничників та членів їхніх сімей, мають ухвалюватися за участю профспілкових органів або за наявності згоди трудового колективу залізниці, або відповідної дорожньої профорганізації.

Крім того, пунктом 6.5. Методики класифікації, вибору способу розпорядження та ранжування непрофільних та надлишкових активів АТ «Укрзалізниця» передбачено, що плани з розпорядження активами підлягають обговоренню з галузевими профорганізаціями відповідно до вимог законодавства та колективних договорів.

Тож згідно з Галузевою угодою та колективними договорами усі подальші дії з боку Укрзалізниці щодо відчуження непрофільних та надлишкових активів передбачають участь та наявність погодження відповідних профорганів або трудових колективів.

Нагадаємо, 10 вересня вільна профспілка залізничників України (ВПЗУ) повідомила главі уряду Денису Шмигалю і міністру інфраструктури України Олександру Кубракову про оголошення на підприємствах АТ «Укрзалізниця» передстрайкового стану.

читайте також

Завантаження....