URM
Укрзалізниця Кадри Новини

Профспілка залізничників закликає переглянути наказ щодо відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Профспілка залізничників та транспортних будівельників звернулась до Володимира Зеленського та Дениса Шмигаля, аби керівництво держави посприяло перегляду наказу МОЗ щодо відсторонення невакцинованих працівників залізниці.

Так, у профспілці заявили, що вважають наказ «таким, що загалом має дискримінаційні ознаки, суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими  вакцинація є добровільною».

У зверненні, зокрема, наголошено, що застосування до працівників заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від COVID-19 є неправомірним, а включення до переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим, практично всіх працівників залізничного транспорту, без урахування виконуваної роботи та ступеня контакту з населенням, є порушенням ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка ратифікована Верховною Радою України.

Крім того, у профспілці зауважують, що на сьогодні підстави для відсторонення працівників від роботи в законодавстві є, але сама процедура відсторонення не передбачена, відсутні критерії, за якими роботодавець може визначати чи працівник відмовився чи ухилився від вакцинації.

Зауважимо,  на початку листопада МОЗ розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим, додавши туди залізничників. Наказ набирає чинності з 9 грудня.

Станом на 24 листопада профілактичне щеплення проти COVID-19 отримали 109 390 людей (48,16 % від загальної кількості працівників), з них лише 57 852 (25,47 %) пройшли повний курс вакцинації.

читайте також

Завантаження....