URM
Новини Події Укрзалізниця

Профспілка залізничників скасувала акцію протесту у Києві

Таке рішення пов’язане із нібито розв’язанням питання, пов’язаного із 10% підвищенням тарифних ставок та посадових окладів, про що повідомив в.о. голови правління Іван Юрик у своєму Facebook. 

Липневі підвищення нарахують у серпні, а те, що мали б нарахувати з 1 червня, —  у вересні через фінансові проблеми Перевізника.

 Таке рішення ухвалило правління АТ «Укрзалізниця», спираючись на економічні показники роботи компанії, після виконання зобов’язань перед урядом та відповідно до Спільного рішення про співпрацю та взаєморозуміння між АТ «Укрзалізниця» та профспілкою залізничників і транспортних будівельників України від 30.03.2021.

Ухвалення рішення щодо підвищення зарплати було дещо ускладнене у зв’язку із зобов’язанням УЗ з виплати дивідендів державі. 30 червня компанія перерахувала до державного бюджету 750 млн грн дивідендів за 2019 рік, які були відтерміновані у зв’язку йз пандемією коронавірусу. Це лягло додатковим фінансовим навантаженням на рахунки компанії та ускладнило виконання зобов’язань перед працівниками.

Підвищені заробітні плати  отримають залізничники, які мали оклади/місячні тарифні ставки нижче за 30 тисяч гривень, тобто 95% колективу. 

Інформацію про досягнення домовленостей підтверджують і у Профспілці залізничників і транспортних будівельників України.

Утім, ще вчора, 6 липня, Цифровий асистент для співробітників УЗ «Букса. Помічник залізничника» повідомив, що мінімальна місячна тарифна ставка встановлена Положенням про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця» у розмірі 3217 грн.

Відповідно до Закону України «Про оплату праці», в АТ «Укрзалізниця» діє колективно-договірне регулювання оплати праці. Регулюються ці питання Положенням про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця» (далі – Положення), яке є невід’ємною частиною Галузевої угоди. Відповідно до Положення, розмір мінімальної годинної тарифної ставки робітника 1 розряду 1 рівня тарифної сітки становить 19,36 грн. Баланс робочого часу, затверджений в АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік, становить 1 994 год. Відповідно, мінімальна місячна тарифна ставка встановлена Положенням у розмірі 3217 грн: 1994год. / 12міс. * 19,36грн. = 3217 грн. Тому мінімальна місячна тарифна ставка в компанії на 46,9% вища від передбаченої законодавством.

«Букса. Помічник залізничника»

Водночас ідеться про те, що  в Укрзалізниці майже немає працівників, оплата праці яких проводиться за 1 розрядом першого рівня тарифної сітки. Розрядність масових професій кваліфікованого робітничого персоналу починається з 2 або 3 розряду й встановлюється учням. Після того як робітник складає допуск до самостійної роботи, йому встановлюється розряд, що відповідає виконуваним роботам та кваліфікації. Для більшості виробничих підрозділів Укрзалізниці переважними є роботи за 3-6 розрядами другого рівня тарифної сітки.

Якщо у працівників заробітна плата менша за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений в Україні з 01.01.2021 року (6 тис. грн), їм нараховується доплата до рівня мінімальної заробітної плати. Вона виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Однак у цьому питанні судження профспілок розходяться, адже у сьогоднішньому відео, опублікованому на сторінці «Спілки залізничників України», голова ВПС «СЗУ» Руслана Довгошея не погоджується із діями, направленими на невидачу премій та соціальних виплат залізничникам.

Нагадаємо, що працівники молдовської «Залізниця Молдови» пів року не отримують заробітну плату, повідомляють місцеві ЗМІ. Про це заявив один із місцевих політиків, який при цьому оголосив голодування на підтримку залізничників.

читайте також

Завантаження....