URM
Укрзалізниця Новини Тарифи

Профспілка залізничників просить МІУ збільшити пропоноване підвищення тарифів на вантажні перевезення 

Профспілка залізничників звернулась до міністра інфраструктури Олександра Кубракова про необхідність врахування пропозицій АТ «Укрзалізниця» щодо тарифної політики.

У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року по 2020 рік зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60%.

Водночас у профспілці зауважують, Укрзалізниця двічі надавала пропозиції щодо поступової ліквідації розподілу вартості перевезення за тарифними класами вантажів та виведення вартості перевезення вантажів до рентабельного рівня, що збільшить доходи товариства на 3,6 млрд грн у 2021-му та на 13,3 млрд грн у 2022-му. Однак вони не були враховані.

Тому ефект від реалізації проєкту наказу, у разі його ухвалення значно менший від запропонованого Укрзалізницею – на 51% (у 2021 році) та 24% (у 2022 році).

Нагадаємо, відповідний проєкт наказу оприлюднили 6 липня. Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-класу.

читайте також

Завантаження....