URM
Події Новини

Всесвітній день кіно: Найцікавіші стрічки про поїзди і залізницю

Сьогодні, 28 грудня, відзначається Всесвітній день кіно. 126 років тому, у 1895 році, у підвалі «Гранд кафе» в Парижі відбувся перший публічний сеанс «сінематографа» — апарату для зйомки та демонстрації фільмів, створеного братами Люм’єр.

Всесвітній день кіно: Найцікавіші стрічки про поїзди і залізницю

Перший фільм, який показали публіці називався «Прибуття поїзду на вокзал Ла Сьота». Стрічка викликала паніку серед публіки, адже люди не були психологічно готові сприйняти «ожиле» зображення потяга, що рухався прямо на глядачів.

Після першого показу сюжет цього німого кіно довгий час копіювався операторами по всьому світу. Вони створювали свої версії того ж сюжету на різних вокзалах.

Кіно про залізницю

Звісно ж, брати Люм’єр — не єдині, хто знімав кіно про поїзди. Тисячі режисерів прямо чи опосередковано показували залізницю у своїх стрічках. Тож тепер, у 21 сторіччі їх вийшло чимало і на будь-який смак. Якщо любите детективи — можна подивитися останню екранізацію роману Агати Крісті «Вбивство у „Східному експресі“». Сюжет фільму повторює роман письменника: після загадкового вбивства пасажира мандрівка на одному з найрозкішніших потягів Європи перетворюється на детективне розслідування злочину. І кожен з тринадцяти пасажирів потягу перебуває під підозрою.

Якщо до вподоби фільми жахів — радимо подивитися південнокорейський фільм «Потяг до Пусана». Ця стрічка розповідає про кінець світу у місті Сеул. Після появи зомбі-вірусу по всьому світу починається масова паніка та заворушення. На залізничному вокзалі залишився єдиний потяг, який відправляється в місто Пусан. Для небагатьох, хто вижив цей маршрут — останній шанс врятуватися.

Звісно ж, було знято і чимало мультфільмів. Напередодні новорічних свят можна переглянути «Полярний експрес» — мультфільм, що базується на книзі письменника Кріса Ван Олсбурга. Головний герой стрічки — хлопчик Стівен. Він не поспішає засинати у Святвечір, адже все ще вірить у Санта Клауса. І от, раптом відбувається диво: час зупиняється, і прямо перед його будинком зупиняється казковий потяг — «Полярний експрес».

читайте також

Завантаження....