URM
Вантажні перевезення Новини Укрзалізниця

Прикордонний перехід Березино — Бесарабяска готовий приймати вантажні поїзди

Рух вантажних поїздів через прикордонний перехід Березино — Бесарабяска, що з’єднує південь Одеської області з Молдовою, може початися вже наступного тижня. Про це йшлося на зустрічі представників Укрзалізниці із залізничниками Румунії та Молдови, пише «Голос України».

Нагадаємо, залізнична ділянка від станції Березине в Одеській області до станції Бесарабяска в Молдові завдовжки 23 км була оновлена в серпні 2022 року.З 1997 року вона не експлуатувалася. Питання відновлення цієї лінії порушувалося з 2017 року. У мирний час це було б швидке і дешеве залізничне сполучення з портом Рені. Нині це єдиний спосіб з’єднати всю залізничну інфраструктуру на півдні Одеської області від Ізмаїла до Білгород-Дністровського з українською залізницею транзитом через Молдову в обхід Придністров’я. Наразі залізничне транспортування українських товарів через Молдову йде лише до порту Рені.

Крім того, відновлена лінія в майбутньому дає можливість продовжити маршрут потяга Київ — Кишинів до Ізмаїла через Бесарабяску і Арциз і хоча б так відновити перерване через бойові дії сполучення з півднем Одеської області.

За словами представника ДП «Молдавські залізниці» Володимира Сербінова, Молдова отримала офіційний лист від Укрзалізниці про готовність почати рух вантажних поїздів через прикордонний перехід Березина — Бесарабяска з 00:00 13 березня. Посадовець додав, що йдеться про запровадження тимчасового прикордонного контролю з українського боку. Молдавська залізниця має намір розглянути лист і озвучити свою позицію.

читайте також

Завантаження....