URM
Укрзалізниця Новини

Придніпровська залізниця заощадила енергоресурсів майже на 61 млн гривень

Упродовж 2021 року Придніпровська залізниця зекономила паливно-енергетичних ресурсів усіх видів на суму 60,7 млн грн. На запровадження енергоощадних заходів залізничники спрямували понад 19 млн грн. Зокрема, торік на магістралі зекономили:

  • 2025,3 т дизельного пального,
  • 6,25 млн кВтгод електроенергії,
  • 12,3 тис. куб. м природного газу,
  • 59,9 Гкал теплової енергії.

Заощадити дизпальне вдалося переважно завдяки використанню тепловозів ТЕ33АС замість 2ТЕ116 у локомотивних депо Мелітополя, Полог, Синельникового та Нижньодніпровська-Вузла. Також було скасовувано тривалі енергоємні обмеження швидкості руху поїздів на ділянках Запоріжжя-2 – Передатна і Комиш-Зоря – Магедове та збільшення середньої ваги вантажного поїзда.

Основними заходами, які дозволили економити електроенергію у тязі поїздів, стали скасування тривалих енергоємних обмежень швидкості руху поїздів на ділянках Саксагань – Рокувата, Зав’ялівка – Кам’яне Поле, Мирова – Канцерівка, Нікопольбуд – Нікополь. Також було збільшено середню вагу вантажного поїзда, зменшено резервний пробіг електровозів у вантажному русі, а також виключено з роботи по одному тяговому агрегату (трансформатору), якщо це дозволяла поїзна ситуація.

Нагадаємо, селище Шевченко (Дніпровський район) 14 днів періодично перебуває без електроенергії, ДТЕК звинувачує в цьому Укрзалізницю.

читайте також

Завантаження....