URM
Новини

Президент підписав закон про запровадження штрафів за перевантаження фур

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Документ має на меті недопущення руйнування автомобільних доріг, покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП і збереження життя та здоров’я людей.

Зокрема, закон запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі.

Також документ запроваджує штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог про зупинку від представників Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної чи іншого документа тощо.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт, що запроваджує автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових норм за допомогою WIM-комплексів, ще у червні. Норми закону набувають чинності за три місяці після оприлюднення в газеті «Голос України»

читайте також

Завантаження....