URM
Новини

Президент оголосив старт програми будівництва вантажних вагонів в Україні

Зношений рухомий склад Укрзалізниці має докорінно оновитися, про це заявив Президент Володимир Зеленський, виступаючи на форумі «Велике будівництво: нова залізниця».

Так Президент анонсував програму оновлення парку вантажних вагонів УЗ до 2028 року. За його оцінками, це має сформувати ринок із загальним обсягом 100 млрд грн. Окрім того, проєкт передбачає оновлення парку пасажирських вагонів. У планах за 2 наступні роки побудувати 500 пасажирських вагонів.

Стартує новий дуже важливий напрямок: «Нова українська залізниця». Ми розпочинаємо наймасштабніше за весь час незалежності будівництво та модернізацію рухомого складу та залізничних шляхів.

Володимир Зеленський

Президент зазначив, що у межах проєкту оновлення рухомого складу УЗ відновлено співпрацю з ключовим національним підприємством у сфері вагонобудування – Крюківським вагонобудівним заводом.

Окрім того, проєкт передбачає оновлення парку пасажирських вагонів. Так, уже цього року УЗ отримає 20 нових спальних вагонів – перші зі 100 анонсованих раніше.

У планах за 2 наступні роки побудувати ще 500 таких. Це 500 сучасних наших українських купейних вагонів, за які справді не соромно.

Володимир Зеленський

Своєю чергою, міністр інфраструктури Олександр Кубраков уточнив, що нині знос рухомого складу УЗ досяг критичного рівня: 90 % поїздів потребують заміни або ремонту, оскільки інвестиції в їхнє оновлення не здійснювалися упродовж багатьох років. Така сама ситуація з локомотивами.

З наступного року ми розпочинаємо масштабну програму перезавантаження парку вантажних вагонів. Це все українське. Рівень локалізації вантажних вагонів понад 95 %. Усі підприємства, які задіяні у цьому ланцюжку, – вони всі українські, починаючи з невеликих компаній, які випускають комплектуючі та завершуючи поставками металу, тобто все виробництво виконується в Україні.

Олександр Кубраков

За його даними, усього до 2028 року буде закуплено 46 тис. нових піввагонів та зерновозів. Міністр також анонсував розширення обсягів закупівлі пасажирських вагонів для Укрзалізниці.

У нас є чинний контракт на 100 нічних вагонів, які вже будує Крюківський вагонобудівний завод. Планували (ще) 500, але поговорили сьогодні із заводом, розуміємо, що можна трохи збільшити обсяги виробництва у наступні 2 роки.

Олександр Кубраков

Крім того, планується закупити ще 20 пасажирських дизель-поїздів на додаток до 5 вже законтрактованих для УЗ. Також вагонобудівники отримають держзамовлення на 60 нових приміських електропоїздів, та 10 нових поїздів «Інтерсіті».

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних. Раніше Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

читайте також

Завантаження....