URM
Укрзалізниця Новини

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом доведення УЗ до банкрутства  – ТСК

Тимчасово-слідча комісія Верховної Ради провела засідання з правоохоронцями щодо результатів боротьби з корупцією на Укрзалізниці.

Правоохоронці повідомили, що всі звернення і відомості щодо фактів злочинної діяльності, описані у проміжному звіті ТСК, оброблені й внесені до ЕРДР. Зокрема, розпочато розслідування кримінального провадження за фактом доведення Державного підприємства до банкрутства (за ст. 219 КК України).

Загалом ситуація, за інформацією правоохоронців, наступна:

  • Національна поліція зареєструвала 185 кримінальних проваджень. До суду направлено 96 обвинувальних актів, ще 107 особам повідомлено про підозру. Загальна сума збитків за вказаними провадженнями — 19 млн грн;
  • НАБУ зареєструвало 44 кримінальні провадження, 4 з яких за матеріалами ТСК. Але лише у 8 провадженнях із загальної кількості детективи вбачають високу перспективність. Сума збитків у перспективних кримінальних провадженнях становить 850 млн грн;
  • ДБР розслідує 4 кримінальні провадження, по двох вже завершено слідство.

Також в ТСК зазначили, що попри звіт Держаудитслужби, де за період з 2017 по 2020 рік виявлено фінансових порушень в УЗ на 61,4 млрд грн, поки ТСК не зайнялася перевіркою і реєстрацією кримінальних проваджень на підставі цього звіту Держаудитслужби — ніхто нічого не робив.

Нагадаємо, раніше Державна аудиторська служба передала правоохоронцям матеріали своєї перевірки щодо фінансових порушень на Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....