URM
Пасажирські перевезення Новини

Працівників рівенської вузькоколійки переводять в інші департаменти

Працівників поліської вузькоколійки (більш відома як «Кукушка». — ред.) переводять в інші департаменти. Про це в ході брифінгу повідомив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко.

За його словами, даний об’єкт має цінність не лише транспортну для перевезення пасажирів, а й історичну та культурну. Ідеться про те, щоб його зберегти і забезпечити його функціонування. Але з початком пандемії пасажирські перевезення на «Кукушці» припинилися.

Але сьогодні Укрзалізниця ще не прийняла остаточних рішень щодо закриття вузькоколійної залізниці Антонівка – Зарічне. Разом з тим є оптимізація персоналу, і як пояснюють на залізниці, йдеться про те, що працівників, які працювали на вузькоколійці, організаційно переводять в інші підрозділи. Але рухомий парк на місці, колійні спеціалісти обстежили стан колії на протяжності усіх 106 кілометрів.

Ігор Тимошенко

В обладміністрації зазначають — стан «кукушки» далеко не ідеальний у технічному плані: потяги можуть рухатися до 20 кілометрів на годину для безпеки пасажирів. Є складність із відновленням інфраструктури цієї залізниці, але місцеві чиновники наполягають, щоб цей об’єкт функціонував. Адже «Кукушка» — родзинка краю.

Поліський трамвай «Кукушка»

Поліський трамвай «Кукушка» – це вузькоколійна залізниця Антонівка–Зарічне, є однією з трьох в Україні подібних залізниць з пасажирським рухом, котрі нині працюють. Її довжина –106 кілометрів, а середня швидкість – 26,5 км/год. Свою назву вузькоколійка отримала за те, що до тепловозів серії ТУ тут використовували тепловози серії КУ. Трансполіська магістраль унікальна тим, що під час подорожі потяг минає аж 83 штучні споруди через річечки, канави та рови. «Кукушка» може зупинитися «на вимогу».

читайте також

Завантаження....