URM
Порти Новини

Порт Південний придбав два перевантажувачі. Це дозволить збільшити пропускну спроможність

Державний стивідор МТП «Південний» придбав два перевантажувачі у фінської компанії-виробника Mantsinen Group LTD OY. Сума договору становить 7,8 млн євро. Крани будуть використовуватися на причалах держстивідора для обробки залізорудного концентрату, окатишу та вугілля. Техніку підприємство отримає до кінця 2022 року. Поки що жоден порт в Україні немає аналогічного устаткування.

У Міністерстві інфраструктури запевняють, що якщо рухатися за планом, за кілька років підприємство вдвічі збільшить пропускну спроможність.

В іншому великому порту — Чорноморському — два тижні тому завершилось днопоглиблення. Одночасно з цим, державне підприємство оптимізує своє діяльність — усі непрофільні активи держстивідора було передано громаді міста. У планах — до кінця 2022 року оголосити тендер на визначення концесіонера. Ці масштабні зрушення є частиною Великого будівництва, яке набирає обертів і у портовій інфраструктурі.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

Продуктивність кожного перевантажувача складає близько 20000 тонн на добу. Вантажопідйомність, при висоті підіймання 22 метри та вильоті стріли 25 метрів, становить 20 тонн. Максимальний виліт стріли — 40 метрів. У комплекті з новими кранами передбачені грейфери обсягом 4, 6 і 12 м3, гакові підвіски, комплекти ЗІП, а також дизель-генераторна установка для можливості автономного пересування.

Раніше Міністерство інфраструктури та міжнародна компанія «Кернел» запустять низку проєктів щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. Сумарна вартість — понад 100 млн доларів. Зокрема йдеться про реконструкцію наявних та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів.

Нагадаємо, зерновики закликали Укрзалізницю інвестувати в реконструкцію колій, а не в покупку нових вагонів. Також топменеджерів Перевізника попросили звернути увагу на підвищення пропускної здатності портових станцій. Адже інвестиції в їх розширення дозволять уникнути сезонних колапсів на залізниці, що виникають в періоди відвантаження продукції аграріїв.

За інформацією Центру досліджень залізничного транспорту, на початок 2022 року на мережі УЗ  прострочено терміни капітального ремонту та реконструкції понад 10 тис. км головних колій з 26 тис. км головних колій, що експлуатуються (тобто для 38,4 % колій). Водночас в  планах УЗ на цей рік відремонтувати та реконструювати 650 км колій.

читайте також

Завантаження....