URM
Порти Новини

У порту Південний на 37 % збільшився результат обробки напіввагонів

За результатами 10 місяців роботи у 2021 році морський торговельний порт «Південний» має 165,9 млн грн чистого прибутку. Майже весь прибуток порт заробив за останні 5 місяців.

Так, за останні 5 місяців прибуток збільшився у 66 разів у порівнянні з першими 5 місяцями поточного року. 98% чистого фінансового результату за 10 місяців 2021 року ДП «МТП «Південний» отримав упродовж червня–жовтня.

Найкращий результат обробки вантажів з початку року — 1,713 млн тонн вантажів у жовтні.

Держстивідор виконав виробничий план жовтня на 117 %. А саме:

  • протягом минулого місяця перероблено 1,4 млн тонн залізорудної руди, що на 82 % перевищує показник 2020 року;
  • кількість суден типу Capesize, що було пришвартовано у жовтні, майже у два рази перевищує тогорічний показник;
  • на 37% збільшився результат обробки напіввагонів у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року;
  • відновлена обробка квадрата металевого – сортового прокату, який широко використовується у різних видах промисловості.

У порту Південний на 37 % збільшився результат обробки напіввагонів
За прогнозом, підприємство виплатить на користь держави 414,2 млн грн за період червень-жовтень цього року. Цей показник майже вдвічі вищий за результат за період січень-травень 2021 року. Збільшення прибутків дозволить інвестувати кошти у модернізацію портової інфраструктури.

Нагадаємо, що 87 % у структурі вантажообігу підприємства займають експортні вантажі. Для українських енергетиків ДП «МТП «Південний» перевантажив 184,5 тис. тонн імпортного вугілля.

Зазначимо, що 4 листопада відкрили рух другою електрифікованою колією завдовжки 6,5 км на ділянці Чорноморська — Берегова. На цій ділянці здійснюються перевезення для 3-х з 5-ти найбільших стивідорних компаній країни — ДП МТП «Південний», ТОВ «Трансінвестсервіс» та АТ «Одеський Припортовий Завод».

Нагадаємо, з 1 сiчня 2022 року для суден, які заходять в морський порт Південний для виконання операцій з навантаження чи розвантаження генеральних та навалювальних (зернових) вантажів буде застосовуватися знижка у розмiрi 30 % до ставок усіх видів портових зборів, які стягуються на користь ДП «АМПУ».

читайте також

Завантаження....