URM
Порти Новини

Порт Херсон планується передати в концесію до кінця року

У Мінінфраструктури планують завершити процес передачі концесіонеру майнового комплексу морського торговельного порту «Херсон» до кінця цього року. Про це заявив заступник міністра Юрій Васьков.

Концесія морського порту «Херсон» — пілотний проєкт. У перехідний період виявилася недосконалість концесійного законодавства. Зараз, щоб концесія відбулася, проблемні моменти вирішуються спільно з іншими органами влади шляхом прийняття підзаконних актів. Також були визначені затримання з оформленням землі, але це відноситься до компетенції місцевих громад.

Юрій Васьков

Паралельно до фіналізації концесійного процесу Мінінфраструктури готує пропозиції щодо оптимізації концесійного законодавства. Це дозволить уникнути аналогічних ситуацій із процесом передачі об’єктів концесіонерам у майбутньому.

Минулого тижня ми отримали рішення уряду, яке вирішить проблему переоформлення дозволів на видобуток піску, а це — ключове питання для Херсонського порту. За ще одним проєктом — концесією порту Ольвія — підписання фінальних документів відбудеться 1-2 грудня.

Юрій Васьков

У вересні 2019 року уряд оголосив про старт конкурсів за пілотними проєктами концесії в портовій галузі. З кожним із переможців укладуть договір. Його сторонами будуть: Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України, переможець конкурсу та підприємство, яке створять як переможця конкурсу в Україні для того, щоб реалізувати проєкт. Для порту Ольвія концесія надається на 35 років, для Херсонського порту — на 30 років.

Договір про передачу порту Херсон в концесію був підписаний 26 червня 2020 року. За узгодженими умовами, концесіонер — «Рісоіл — Херсон» — мав вкласти в об’єкт 300 млн грн та ще 18 млн в місцеву інфраструктуру.

Днями стало відомо, що з проєкту концесії Херсонського морпорту вийшов один з інвесторів компанії «Рісоіл — Херсон» — Джемал Інаішвілі. Він пояснив своє рішення непрозорими умовами та затягуванням процесу передачі об’єкту. Інаішвілі підкреслив, що замість обіцяних пів року процедура затягнулася на майже півтора.

У серпні цього року з проєкту концесії вийшов співвласник Risoil Шота Хадживілі. Бізнесмен аргументував своє рішення непрозорими умовами роботи в мор порту «Херсон».

Нагадаємо, у порту Південний на 37 % збільшився результат обробки напіввагонів.

читайте також

Завантаження....