URM
Пасажирські перевезення Новини

Попри скорочення пасажиропотоку частка компенсацій за перевезення пільговиків залишається мізерною

Попри скорочення пасажиропотоку с 2019 року майже вдвічі частка компенсацій за перевезення пільговиків не перевищує половини затрат УЗ.

Так, за даними перевізника у 2021 році кількість перевезених пасажирів на постійних приміських маршрутах становила 54 млн осіб. У 2020 – 50 млн осіб. У доковідному 2019 році приміськими маршрутами перевезли понад 100 млн пасажирів.

Великою мірою на пасажирські перевезення 2020 року вплинув жорсткий локдаун. Тоді на певний час рух пасажирських поїздів був повністю призупинений.З червня 2020 руху поїздів почав поступово відновлюватись з урахуванням епідеміологічної ситуації, населеності поїздів, наявності справного рухомого складу та попиту в перевезенні»

Укрзалізниця

Щодо минулого року, то в 2021 — му через загострення пандемії COVID-19, у регіонах на окремих маршрутах також запроваджувались тимчасові обмеження руху. Тож пасажиропотік продовжував бути низьким.

Утім, що залишається незмінним, так це небажання органів місцевої влади компенсувати збитків за пільгові перевезення громадян залізницею.

До прикладу, Львівській залізниці за перевезення пільгових категорій громадян у 2021 році компенсували лише трохи більше третини витрачених коштів. Дещо краща ситуація на Одеській залізниці – тут компенсували трохи більше половини. А Південній залізниці компенсовано лише 23,4 % витрат за перевезення пільговиків.

читайте також

Завантаження....