URM
Пасажирські перевезення Новини

Понад 22 млн збитків на рік: Стала відома доля рівненської вузькоколійки

Можливість повноцінного відновлення приміського руху, зокрема на вузькоколійній ділянці Антонівка – Зарічне (більш відома як «Кукушка». — ред.), буде розглядатися після завершення карантинних обмежень, з урахуванням матеріально-технічних можливостей філії. Про це йдеться у відповіді УЗ на інформаційний запит від місцевих журналістів з видання «Володимирець City».

Зазначимо, що з 18 березня 2020 року рух на приміському маршруті вузької колії «Антонівка–Зарічне» зупинили через карантин.

В Укрзалізниці розповіли, що сума експлуатаційних витрат Перевізника , пов’язаних із організацією пасажирського руху на вузькоколійній ділянці Антонівка–Зарічне, у 2019 році сягнула 22 млн 741 тис. грн, а доходи магістралі від цієї роботи склали заледве 258 тис. грн. Отже, за рік експлуатації цієї ділянки філія зазнала збитків на суму майже 22 млн 500 тис. грн.

До березня 2018 року електрожезлова система і системи зв’язку повноцінно діяли на всій протяжності ділянки, проте неодноразові крадіжки матеріалів фактично вивели з ладу понад 50 км повітряної лінії зв’язку. Сьогодні на території України база для ремонту необхідних вузлів, агрегатів і запчастини для цього рухомого складу відсутні. Термінової заміни потребують понад 40 % дерев’яних шпал та понад 50 % стрілочних переводів.

Укрзалізниця

Що пропонують в УЗ

В УЗ розповіли, що впродовж кількох попередніх років неодноразово намагалися налагодити діалог та конструктивну співпрацю з усіма зацікавленими сторонами, зокрема органами місцевого самоврядування різних рівнів, з метою вирішення проблеми подальшого функціонування вузькоколійної дільниці.

Пропонувалося, що вузькоколійку можуть передати на баланс органів місцевої влади. Але «жодних предметних домовленостей поки що досягти не вдалося».

Що чекає вузькоколійку «Антонівка-Зарічне» вже в грудні?

Водночас місцеві активісти не вірять, що після карантину вузькоколійка відновить своє функціонування. Серед аргументів — Наказ Львівської залізниці від 30.08.2021 за №523/од «Про введення в дію рішень науково-технічної ради регіональної філії «Львівська залізниця» від 25 серпня 2021 року». У ньому йдеться про таке:

Внести зміни у штатні розписи структурних підрозділів: Рівненська дирекція залізничних перевезень, Сарненська, … а саме: вивести штатні одиниці працівників, які задіяні в обслуговуванні дільниць … Антонівка-Зарічне, а замість цього ввести до штатного розпису такі посади: Рівненська дирекція залізничних перевезень – сторож 8 шт.од, … Сарненська дистанція колії – обхідник колії та штучних споруд – 10 шт.од. Забезпечити схоронність основних засобів на дільницях … Антонівка-Зарічне.

Наказ Львівської залізниці

Тож, згідно з документом, з 1 грудня, будуть вивільнені чи переведені на інше місце роботи (або звільнені згідно з поданими заявами) машиністи депо Антонівка у повному складі, начальники та чергові станцій Антонівка, Володимирець, Біла, Зарічне, обхідники колій 2/3 складу, провідниці. Натомість лишаються лише сторожі.

Нагадаємо, що раніше заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко повідомив, що працівників поліської вузькоколійки переводять в інші департаменти.

читайте також

Завантаження....