URM
Рухомий склад Вантажні перевезення Новини

Понад 10 тис. вагонів УЗ їздять з відстроченим терміном ремонту – ТСК

За даними тимчасової слідчої комісії 10,2 тисячі вагонів Укрзалізниці їздять з відстроченим терміном ремонту. Станом на кінець лютого 2021 року. Йдеться у звіті комісії.

Так, в ТСК встановили, що в порушення вимог п. 9.1 «Правил технічної експлуатації залізничного транспорту», норм діючого «Положення про систему технічного обслуговування та ремонту вантажних вагонів», Правлінням УЗ введено внутрішній стандарт підприємства СТП 04-010:2018 «Система технічного обслуговування та ремонту вантажних вагонів за технічним станом» – такий собі «власний» антипод діючій планово-попереджувальній системі ремонту.

Порушивши таким чином державні норми і правила правління саме собі дозволило збільшити міжремонтні періоди (тобто зменшити кількість ремонтів) у 1,5-2 раза, зокрема і для вагонів з подовженим терміном експлуатації. Щобільше, наділила функціонерів УЗ правом на свій розсуд збільшувати і ці, уже збільшені періоди.

В ТСК вважають, що привласнивши собі право нормативного регулювання на залізничному транспорті, завдяки повній безконтрольності з боку Мінінфраструктури, Перевізник за останні роки, вчасно не ремонтуючи та ремонтуючи не якісно, фактично знищив більшу частину (понад 40 тис. од.) переданого йому парку вантажних вагонів.

Крім цього, перевіркою встановлено, що протягом 2017-2021 рр. ТОВ «ДМЗ Карпати» побудовано 153 нових вагони з використанням бокових рам візків, що були у використанні. У деяких з бокових рам нормативно встановлений термін експлуатації закінчувався через 1-2 роки.

Експлуатація одного із таких вагонів уже призвела до аварії вантажного поїзда на станції Воскобійня регіональної філії «Придніпровська залізниця«, де сталося сходження восьми завантажених вагонів внаслідок злому бокової рами візка у вагоні №63554257 власності ТОВ «ТЛГ «Меркурій», побудованого 15.06.2018 ТОВ «ДМЗ Карпати» з використанням б/в бокових рам.

Перевіркою ТСК виявлено також інші листи видані директором департаменту вагонного господарства АТ»УЗ» Мотіним О.І. на погодження використання під час будівництві нових вагонів комплектуючих б/в, таких як: вісь колісної пари, надресорна балка, бокова рама,  суцільнокатані колеса та навіть б/в візок у зборі (усього 14 найменувань).

Лист-погодження видано, також, філії АТ»УЗ» «Панютинський вагоноремонтний завод», без обмеження терміну дії. Протягом 2017-2018 рр. заводом випущено 2 972 нових вагони. Крім того, листи погодження видано філії АТ»УЗ» «Дарницький вагоноремонтний завод» на ІІІ та ІV квартали відповідно. У 2018 році заводом випущено 853 нових вагони.

Таким чином, в ТСК вважають, що УЗ можливо експлуатує тисячі нових вагонів зі старими (б/в) деталями та вузлами, які безпосередньо впливають на безпеку руху

ТСК також не встановлено зменшення вартості оплачених АТ»УЗ» вагонів, яка, в залежності від комплекту б/в деталей, могла сягати до 40%. Що на думку депутатів, є ознакою корупційного розкрадання коштів у особливо великих розмірах.

читайте також

Завантаження....