У Польщі закликали Укрзалізницю припинити блокування вантажних перевезень. Про це повідомили члени правління операторів PKP SA, PKP Cargo та PKP Linie Hutnicza Szerokotorowa
Польська залізниця PKP очікує негайного скасування Укрзалізницею транспортних обмежень на транзит до Польщі залізничним транспортом.
За даними Польського порталу inwestycje.pl, 20 січня мають набути чинності додаткові обмеження. Йдеться про заборону ввезення вантажів у вагонах Укрзалізниці до Польщі.
У зв’язку із запровадженням Укрзалізницею транспортних обмежень, у тому числі заборони на перевезення навантажених та порожніх вагонів транзитом через Україну до Польщі, а також у зв’язку з оголошенням про повне обмеження з 20 січня експорту вагонів, що належать УЗ, наша компанія, як і «Укрзалізниця», зазнаємо специфічних фінансових та іміджевих втрат»
В PKP нагадали, що з 30 листопада 2021 року УЗ запровадила заборону на прийняття до перевезення всіх вантажів, що відправляються до Польщі транзитом через Україну з та до: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Китаю, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, РФ, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Молдови та Естонії.
Ситуацію із транзитом прокоментували і в ГС «Центр досліджень залізничного транспорту». Зокрема директорка Центру Вікторія Яновська зазначила, що дія конвенції УЗ від 30 листопада б’є не тільки по польській PKP SA, а й безпосередньо по самій Укрзалізниці.
По-перше, це втрата валютних надходжень від транзиту. По-друге, ця заборона зашкодила іміджу УЗ, адже на компанію не можна покладатися як на надійного транзитного перевізника. Втім, чи добре розуміють наслідки своїх дій у правлінні Укрзалізниці? Певно, що ні. Інакше б компанія не вводила чергові заборони»
Зазначимо, за інформацією журналістів ZN, у Варшаві пов’язують рішення щодо призупинення транзиту до Польщі з проблемою збільшення дозволів для українських автоперевізників, адже наша країна не призупинила транзит до Словаччини та Угорщини.
При цьому, низка українських чиновників повідомили журналістам на умовах анонімності, не спростовуючи слів поляків про те, що ремонтно-колійні роботи стали якимось важелем тиску на Варшаву, зазначають: правдою є й те, що залізничні колії вимагали ремонту.
Водночас міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик, який ще в жовтні на переговорах з українцями сидів, уткнувшись в iPad, після рішення УЗ, за інформацією ZN.UA, передав до Києва ультиматум: спочатку розблокування залізничного транзиту і лише потім обговорення питання автомобільних дозволів.
Нагадаю, Раніше на сайті Укрзалізниці оприлюднили нову постанову щодо конвенції на відправлення вагонів власності УЗ до Польщі.Так, вона діятиме з 10 лютого й до відміни. Розповсюджується заборона на всі вагони УЗ та всі типи вантажів. Попередня заборона мала діяти з 20 січня й до відміни, але тепер вказано що вона діятиме один день (20 січня).
Всі чудово розуміють і те, що фактично Укрзалізниця стала інструментом у війні за збільшення дозволів для українських вантажівок. Втім, чи варто воювати за дозволи для автоперевізників ціною збитків Укрзалізниці?»
Нагадаємо, раніше на сайті Укрзалізниці оприлюднили розпорядження щодо нової конвенції на вантажні перевезення до Латвії. Заборона почала діяти з 17 січня та стосуватиметься всіх вантажів у всіх вагонах. Термін дії конвенції завершиться 23 січня.
Станом на початок 2022 року в Укрзалізниці діяло 166 конвенцій. Конвенційна заборона – тимчасове обмеження щодо перевезень (навантажень), що встановлюється УЗ. При цьому сам Перевізник не встановлює собі жодних обов’язків щодо погодження встановлення таких обмежень з клієнтами та встановлює їх введення в дію на свій розсуд.