URM
Події Міжнародні Новини

Польща збільшить об’єми постачання пального Україні

Криза на паливному ринку України стала приводом для зібрання польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, який мав на меті пошук практичних рішень, тому до нього були залучені як урядові організації, так і представники логістичних підприємств паливного ринку Польщі та України. Про рішення форуму написала на своїй фейсбук-сторінці перша віцепрем’єр-міністерка—міністерка економіки України Юлія Свириденко , яка й була ініціаторкою заходу.

Нагально питання забезпечення країни пальним постало після того, як ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру нашої країни, знищивши Кременчуцький НПЗ та низку великих нафтобаз.

Зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн.

перша віцепрем’єр-міністерка—міністерка економіки України Юлія Свириденко

За результатами форуму представникам польського та українського бізнесу вдалося знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок найближчим часом. Зокрема для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи АТ «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

Крім того, Юлія Свириденко зазначає, що на форумі віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів, і вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.

Розраховуємо, що до польського ресурсу ми зможемо залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

перша віцепрем’єр-міністерка—міністерка економіки України Юлія Свириденко

Тож варто очікувати, що завдяки спільним зусиллям незабаром на українських заправках зникнуть черги.

читайте також

Завантаження....