URM
Укрзалізниця Новини Тяга

Поліція розслідує справу про неякісні спідометри для локомотивів на 1 млн грн

Слідчі Нацполіції викрили незаконне заволодіння понад 1 млн грн підприємства, засновником якого є АТ «Укрзалізниця». У пресслужбі поліції розповіли, що службові особи підприємства закуповували за завищеними цінами неякісні комплектувальні деталі для ремонту локомотивних швидкостемірів.

Окрім того, придбані деталі були неякісні та непридатні до використання. За такою схемою фігуранти заволоділи понад мільйоном гривень.

«Учора, 17 травня, в місті Києві, Київській та Дніпропетровській областях правоохоронці провели низку обшуків в офісних приміщеннях товариства, підприємств-постачальників та за місцями проживання фігурантів. У результаті було вилучено документацію щодо закупівлі комплектувальних, яка підтверджує протиправну діяльність фігурантів», – повідомляє нацполіція.

Якщо провину підозрюваних доведуть – їм загрожує до дванадцяти років ув’язнення.

Нагадаємо,  17 травня Співробітники Національної поліції України провели слідчі дії за раніше відкритими кримінальними провадженнями щодо посадових осіб ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод».

Про проблеми на заводі говорили і народні депутати. Член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця» Ігор Мудрій розповів про випадки корупції на підприємстві у своєму телеграм–каналі:

«Витрата коштів на непотрібні модернізації під час проведення капітального ремонту на заводі КЕВРЗ. Сьогодні керівництвом Укрзалізниці витрачаються кошти на модернізацію електропоїздів у той час, як необхідно проводити капітальний ремонт. Для прикладу, закупівля нових вікон (ціна приблизно 1,5 млн гривень), закупівля нових диванів (вартість 3,5 млн грн.),  але це все можна відремонтувати на заводі (при тому що витрати на ремонт включені в базову калькуляцію) і наші залізничники за це отримають кошти»

Нагадаємо, на початку цього року було порушено кримінальне провадження за фактами заволодіння коштами ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод», вчиненому службовими особами цього підприємства за попередньою змовою зі службовими особами низки суб’єктів господарювання в особливо великих розмірах у 2019 році.

читайте також

Завантаження....