URM
Події Новини

Південно-Західна залізниця закупила неякісної продукції на понад 25 млн гривень

СБУ спільно з прокуратурою викрила масштабну корупційну схему в АТ «Укрзалізниця».
Учасники оборудки «заробляли» гроші на постачанні держпідприємству неякісних запчастин для залізничних колій.

Слідство встановило, що підприємство-постачальник з метою зменшення власних витрат та отримання надприбутку порушило технологію виготовлення гумових прокладок шляхом заміни складних хімічних компонентів на більш дешеві.

Звісно ж, учасники оборудки вносили недостовірні відомості до звітної документації. Адже за документами продавалося все за цінами високоякісної продукції. Одержану «різницю» ділки виводили в тінь.

Експерти зазначають, що в результаті використання вказаної продукції, що за своїм фізико-хімічним складом не відповідає вимогам заявлених ДСТУ, відбувається передчасне псування прокладок для рейкових колій, що призводить до збільшення витрат держпідприємства на придбання цієї продукції, а також створює передумови до виникнення надзвичайних подій на залізниці під час здійснення пасажирських та вантажних перевезень.

У прокуратурі також розповіли, що посадові особи Регіональної філії «Південно-Західна залізниця», які безпосередньо організовують роботу комісії вхідного контролю, та керівництво галузевої служби колій, будь-яких дій, спрямованих на припинення постачання недоброякісної продукції, не вживали.

Мало того, діючи в інтересах вищевказаної комерційної структури, організували приймання товаро-матеріальних цінностей, що не відповідають вимогам ДСТУ та безпідставно перерахували підприємству-виробнику понад 25 млн грн за продукцію сумнівної якості.

Правоохоронці в ході оглядів вилучили гумові прокладки для рейкових колій низької якості виробництва. На вилучену продукцію накладено арешт.

За скоєне посадовцям УЗ загрожує до 8 років позбавлення волі.

 

читайте також

Завантаження....