URM
Пасажирські перевезення Новини Пасажирські перевезення

Південна залізниця перевезла у приміському сполученні майже 1,5 млн пільговиків

За чотири місяці 2021 року регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 1 млн 429,5 тис. пасажирів пільгових категорій на суму 22 млн 228,4 тис. грн. Утім, місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові тільки 13 % від суми наданих з початку року послуг.

В пресслужбі філії розповіли, що за зазначений період з місцевих бюджетів надійшло 2 млн 806,8 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (з урахуванням погашення заборгованості за минулі роки), у тому числі:

  • по Харківській області – 1546,0 тис. грн.;
  • по Полтавській області – 671,2 тис. грн.;
  • по Сумській області – 450,2 тис. грн.;
  • по Чернігівській області – 111,0 тис. грн.;по Кіровоградській області – 28,4 тис. грн.

«Залізничники вкотре наголошують на необхідності укладати та сумлінно виконувати двосторонні договори на приміські пасажирські перевезення за соціальними тарифами, закладати у місцеві бюджети кошти, які б повною мірою компенсували регіональній філії її фактичні витрати на перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні», — наголосили в Південній залізниці.

Нагадаємо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.

Через подібне відношення з боку місцевої влади до перевізника, в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Попри збитковість пасажирки, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично – цьогоріч компанія планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів.

читайте також

Завантаження....