URM
Міжнародні Новини Події

Південна Африка не може вивезти достатній обсяг вугілля на експорт через нестачу вагонів

Південно-Африканська Республіка потенційно може замістити в ЄС частину вугілля, раніше експортованого росією, але через корупцію попередньої влади у країни немає достатньо вагонів, аби це робити. Про це пише «Економічна правда» із посиланням на матеріали Financial Times.

Європейські країни ще від початку року переорієнтовують поставки, що зумовлене набуттям чинності вугільного ембарго проти росії, а також можливістю замінити вугіллям російські нафту й газ. Відповідно такий попит підвищив ціни на експортоване викопне пальне Південної Африки удвоє від початку року.

На такому експорті ПАР могла б добре заробити, але, як повідомляє видання, минулого місяця країна експортувала до Європи лише 2,9 млн тонн. За такого темпу загальний обсяг за рік не може перевищувати 40 млн тонн, хоча торік країна експортувала 58 млн тонн через вугільний термінал у Річардс-Бей. Це стало найнижчим показником з 1990-х років і значно нижче потужності. Адже залізнична лінія від шахтарського міста Ермело до Річардс-Бей може перевозити 77 млн тонн, а порт – 91 млн тонн на рік.

Таке падіння обсягів пояснюється масовими крадіжками мідного кабелю та нестачею потягів через корупцію за Джейкоба Зуми, колишнього президента, який пішов у відставку через скандал в 2018 році, що й спричинило проблеми для державного оператора вантажних перевезень Transnet. Зокрема, для вивезення експортованого викопного пального вантажному оператору не вистачає вугільних поїздів, адже за президентства Зуми Transnet погодився заплатити 3 млрд дол. за понад 1000 локомотивів від китайських та західних виробників. Згідно з судовим розслідуванням, ціна угоди була завищена й включала відкати, а через майже десять років було доставлено лише близько половини поїздів.

Ми просто не в змозі виконати свої контрактні зобов’язання щодо обсягів вугілля, яке [шахтарі] повинні транспортувати.

Портія Дербі, виконавча директорка Transnet

Видання зауважує, що Рада з корисних копалин Південної Африки заявляла, що гірничодобувні компанії минулого року втратили понад 2 мільярди доларів доходу, оскільки вони не могли транспортувати твій товар, зокрема вугілля.

Транспортних альтернатив для експортерів небагато, адже знайти вантажівку будь-де наразі є великою проблемою.

читайте також

Завантаження....