URM
Тарифи Новини

Питання автоматичної індексації тарифів знову спричинило дискусію

ФРТУ направила пропозиції міністру інфраструктури України та голові Антикризового штабу щодо відновлення сталого функціонування Укрзалізниці Олександра Кубракова. 17 лютого 2022 року штаб розглядав проєкт Плану заходів щодо врегулювання проблемних питань фінансово-господарської діяльності УЗ.

У ФРТУ вважають, що  механізм встановлення автоматичної надбавки на ціну послуг, не використовуючи державне регулювання, не відповідає ринковим принципам.

Автоматична індексація фактично виключає бізнес із дискусії щодо збільшення залізничного тарифу та дає суб’єкту, який має ознаки монопольного становища на ринку залізничних перевезень, можливість необмежено збільшувати витрати вантажовідправників.

ФРТУ

Поточна система тарифів вимагає негайного перегляду, що може бути ініційовано та втілено будь-коли. Із такою заявою виступив експерт у сфері транспорту Офісу ефективного регулювання BRDO Андрій Буковський.

Щодо індексації, то громадські організації цілком здатні ініціювати зміни до постанов уряду. Система визначення вартості перевезення розбалансована та не відповідає вимогам ринку. Збірник тарифів потребує негайного перегляду. Перше: це можна зробити, не чекаючи завершення реформи. Тобто вже зараз. Друге, до створення НКРТ функції регулятора ринку залізничних перевезень виконує Мінінфраструктури. А тому для зміни вартості перевезення та її справедливого регулювання є всі необхідні механізми.

Андрій Буковський, експерт у сфері транспорту Офісу ефективного регулювання BRDO

Андрій Буковський зазначає схожість позицій у рамках заяви ФРТУ із попередніми заявами експертів BRDO, ЦДЗТ та інших громадських організацій. А саме: фокусування уваги на зміні Збірника тарифів, реформування УЗ відповідно до Національної транспортної стратегії 2030 та плану реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, а також запровадження держпрограми оновлення основних фондів залізничного транспорту.

Нагадаємо, 13 січня на розгляд Верховної Ради надійшов проєкт закону про внесення зміни до Закону України «Про транспорт«, який передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ).

Редакцію законопроєкту готували в Кабміні, але на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського, тому згідно з ним майбутня НКРТ буде підпорядкована саме Офісу Президента.

читайте також

Завантаження....