URM
Укрзалізниця Новини

Підприємства УЗ завантажені на 30-50 % – ТСК

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Юлія Гришина розповіла про стан дочірніх підприємств Укрзалізниці.

За її словами, понад 600 електропоїздів потрібно оновити капітально-відновлювальним ремонтом. Але на заводі КЕВРЗ, який належить УЗ, за 2020 рік відремонтовано менш як 30 секцій. План на поточний рік — усього 85 секцій.

УЗ також має дефіцит тяги. Понад 1300 локомотивів, за даними ТСК, потрібно капітально відремонтувати на сьогодні. Але у 2020 році відремонтовано сукупно на трьох залежних заводах Укрзалізниці всього 100 машин.

Залізобетонні заводи просто очікують замовлень від УЗ, але жодним чином не працюють над реалізацією своєї продукції, зокрема і для потреб «Великого будівництва». Хоча попит на їхню продукцію завдяки масштабним будівельним роботам точно є.

За її словами, у заводів УЗ відсутня стратегія і вибірково працює корпоративне управління. Призначення керівників залежних підприємств відбуваються не за принципом змагальності стратегій і бачення розвитку підприємств, а в ручному режимі.

Тож більшість керівників у статусі виконувачів обов’язків.

До середини січня 2022 року УЗ має надати на розгляд ТСК стратегію щодо всіх залежних товариств, а також розробити конкурсну прозору систему відбору керівників заводів.

Нагадаємо, під час засідання Тимчасової слідчої комісії в.о. директора КЕВРЗ Сергій Пишняк відповів на запитання, чому саме його підприємство уклало договір з консультантами німецького Deutsche Bahn.

читайте також

Завантаження....