URM
Новини Бізнес Укрзалізниця

Парламент підтримав законопроєкт про удосконалення корпоративного управління в державних компаніях

Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт закону № 5593-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава”.

«За» проголосував 251 народний депутат.

Цей закон було розроблено у співробітництві з ЄБРР та відповідно до Керівних принципів корпоративного управління ОЕСР.

У Мінекономіки переконані — реалізація цього законопроекту сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно імплементувати сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях.

Реформа корпоративного управління — один з ключових пріоритетів уряду та міністерства. Сьогоднішнє рішення Парламенту надзвичайно важливе для продовження реформи, головна мета якої — перетворити держпідприємства на ефективні, конкурентоспроможні та інвестиційно привабливі компанії.

Олексій Любченко, перший віцепрем’єр-міністр України, міністр економіки України

Так, законопроєктом передбачено чітке розмежування функцій держави як власника і функцій наглядових рад. Зокрема, документом пропонується:

  • надати Кабінету Міністрів України повноваження затверджувати Політику державної власності;
  • надати Кабінету Міністрів України повноваження визначати порядок оцінки роботи наглядових рад державних компаній;
  • надати повноваження наглядовим радам щодо призначення та звільнення керівників державних компаній. Передбачається, що Уряд погоджуватиме рішення наглядових рад про призначення та звільнення з посад керівників щодо державних компаній, функції з управління якими він здійснює;
  • визначити, що наглядова рада на основі державної дивідендної політики надає суб’єкту управління пропозиції щодо затвердження дивідендів;
  • визначити, що винагорода наглядової ради та виконавчого органу здійснюється відповідно до Політик про винагороду, затверджених Кабінетом Міністрів України тощо.

Зазначимо, що 16 червня Кабмін ухвалив зміни до порядку відбору кандидатів до наглядової ради Укрзалізниці. Так, кандидатів буде висувати не спеціальна комісія, а Міністерство інфраструктури. Тож вищезгаданий комітет навряд чи вплине на відбір у наглядову раду УЗ.

Нагадаємо, що 19 червня в окремих членів наглядової ради АТ УЗ закінчився термін повноважень, але в Міністерстві інфраструктури його продовжили на три місяці.

читайте також

Завантаження....