URM
Укрзалізниця Новини Пасажирські перевезення

Останній ретротур здійснив «Гайворонський експрес»

«Гайворонський експрес» на Кіровоградщині здійснив останній туристичний рейс у цьому році. Повідомляє Суспільне.

Це був шостий ретротур із назвою «Різдвяний». За словами керівника напрямку вузькоколійних залізниць Укрзалізниці Олега Заблудовського, ретротури користуються популярністю серед українців, тож їх влаштовуватимуть і наступного року.

Подорож на паровозі Гр-280, якому понад 100 років, відбувається за маршрутом Гайворон-Бершадь. Під час поїздки можна потрапити на екскурсію до локомотивного депо, скуштувати уху та куліш зі шкварками на березі Південного Бугу, перед відправленням паротяга купити смаколики та вироби ручної роботи місцевих майстрів — такий ярмарок супроводжують пісні та танці у виконанні гайворонських музик. Під час різдвяного туру, який відбувся 24 грудня, до програми додали колядки та глінтвейн.

На пероні цього дня нагородили відзнаками Укрзалізниці 200 працівників, які забезпечують функціонування вузькоколійки. Це робітники локомотивного та вагонного господарств, колії та руху. Їхня заслуга в тому, вважає Олег Заблудовський, що, працюючи під час війни, вони підтримують роботу унікального для регіону транспорту, який не тільки є туристичною цікавинкою, а й забезпечує сполучення між населеними пунктами віддалених регіонів України.

читайте також

Завантаження....