URM
Інфографіка Аналітика

Оренда депо “П’ятихатки” — реалізація непрофільних активів чи гра на руку впливовому гравцеві?

У листопаді 2020 року АТ «Укрзалізниця» презентувала план реалізації непрофільних активів. Загалом унаслідок оптимізації компанія мала б отримати понад 5 млрд грн додаткового доходу тільки за 2021 рік. Серед активів, що мали б пропонувати для реалізації, за планом були вагоноремонтні та вагонобудівні заводи (філії – ДВРЗ, СВРЗ, ПВЗ, РВК), а під реалізацією треба розуміти продаж, оренду, концесію, передачу в комунальну/державну власність.

Утім, уже в лютому 2021 року перелік непрофільних активів розширили. Тепер для реалізації готували ще 13 вагоноремонтних депо, серед яких Жмеринка, Коломия, Шепетівка, Коростень і П’ятихатки.

Останнє стало “пілотним проєктом” реалізації непрофільних активів.

22.07.2021 за результатами торгів на Prozorro.Продажі укладено договір оренди нерухомого майна між АТ «УЗ» (в особі начальника структурного підрозділу РФ «Придніпровська залізниця» й ТОВ «Атлант Капітал»).
Орендна плата становить 633 343,89 грн/місяць без ПДВ.

Важко назвати цю угоду повноцінним «пілотом», адже підхід до реалізації непрофільного активу не містив публічної презентації способу реалізації. До того ж у відриві від інших об’єктів актив — це “пілот із реалізації важливого для Укрзалізниці вузла”.

Укладення таких договорів на рівні начальників структурних підрозділів також не свідчить про готовність апарату АТ «УЗ» виконувати плани з реформування на стратегічному та політичному рівнях.

Окремо слід зазначити, що оренда є найменш вигідною формою реалізації інфраструктурних об’єктів, адже орендар не несе жодних зобов’язань щодо їхнього розвитку. Тобто у випадку з П’ятихатками об’єкт повернуть у кращому разі з таким самим рівнем зносу основних засобів, що є зараз. Крім того, разом із приміщеннями передано 1939 одиниць майна (зокрема телефони, шафи, стільці), проте публічними умовами договору не передбачене обов’язкове збереження зайнятості робочого колективу підприємства: фахівців, майстрів та робітників, які працювали в депо.

Раніше Ukraine Rail Monitoring інформував про те, що депо “П’ятихатки” передано в оренду одній зі структур, наближених до олігарха Ріната Ахметова.

Оренда депо “П’ятихатки” - реалізація непрофільних активів чи гра на руку впливовому гравцеві?

читайте також

Завантаження....