URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

Опалювальний сезон під загрозою: Енергетики просять не підвищувати тарифи на перевезення вантажів залізницею

Підвищення тарифу на перевезення вантажів призведе до погіршення роботи енергетичного сектору, значного подорожчання вугілля та спричинить критичний негативний вплив на вугільну та енергетичну галузі. Про це йдеться у відкритому листі, який направили до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля представники енергокомпаній України.

Крім того, за їхніми словами, транспортні витрати ТЕС уже значно зросли, адже підприємства змушені орендувати вагони УЗ за рекордними цінами.

Через агресивну цінову політику УЗ (зростання базової ціни напіввагона УЗ з початку року в 2 рази) та погіршення обігу вагонів, ціни на піввагони на ринку зросли у 3,5 рази – з 400 до 1400 грн за вагон.

відкритий лист представників енергокомпаній України

Розкритикували енергетики й підхід щодо визначення тарифів. Кажуть, він непрозорий та несистемний: повторну зміну тарифів на перевезення вантажів ініційовано менше, ніж через місяць після попередніх змін. До того ж як акцентується увага в документі, тарифи підвищили вибірково – тільки для вантажів першого класу.

Енергетики просять Кабмін дати доручення міністерству інфраструктури відкликати проєкт про чергове підвищення тарифів, а також розробити механізм та відмінити підвищення тарифів УЗ з 01 січня наступного року.

Відзначимо, що на сайті МІУ оприлюднено зміни до плану підготовки проєктів на 2021 рік. Згідно з ним, до кінця року міністерство планує розробити проєкт підвищення тарифів на залізничні перевезення.

Він передбачає зростання на 9 % тарифів на перевезення вантажів першого класу з  2022 року. Раніше планувалося підвищення тарифів для цієї групи на 8 %.

Нагадаємо, нові тарифи на залізничні перевезення ввели в дію з 17 серпня. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Раніше у МІУ заявляли, що мають намір скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

читайте також

Завантаження....