URM
Тарифи Новини

Омелян: Україні потрібен незалежний регулятор для формування справедливих тарифів

Питанням тарифоутворення на перевезення залізницею повинен займатися незалежний регулятор. Про це заявив ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

На його думку, зараз тарифи на перевезення є необґрунтованими, а їхня зміна відбувається непрозоро, без жодного громадського обговорення.

Згадайте останні два роки – яким чином обговорювалося питання тарифів, що вони абсолютно без обговорення з бізнесом, без обговорення з ким-небудь самостійно встановлювались Міністерством інфраструктури й іншими центральними органами виконавчої влади.

Володимир Омелян, ексміністр інфраструктури

Тож ексміністр переконаний — питанням тарифоутворення на залізниці повинен займатись незалежний регулятор, який буде встановлювати економічно обґрунтовані та справедливі тарифи.

Не тарифи, які хоче залізниця, а які є об’єктивними, бо залізниця виконує і соціальну функцію; це державна компанія, яка працює на розвиток держави, вона не може ставати тромбом у кровоносній системі України.

Володимир Омелян, ексміністр інфраструктури

Зазначимо, нові тарифи буде введено в дію з 17 серпня. Раніше мова йшла про підвищення з 1 вересня.

Нагадаємо, 13 серпня Міністерство юстиції зареєструвало відповідний наказ МІУ щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення. Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 20,4 % з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 6,5 % з 01.01.2022.

Хто підтримав підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ

Профспілка залізничників звернулася до міністра інфраструктури Олександра Кубракова про необхідність врахування пропозицій АТ «Укрзалізниця» щодо тарифної політики.

У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року до 2020 року зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60 %.

Підтримали тарифну політику МІУ і в Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці. Там переконані, що ці кроки стануть поштовхом до деолігархізації залізниці.

Водночас Американська торговельна палата в Україні розкритикувала підвищення тарифів Укрзалізницею на вантажоперевезення.

читайте також

Завантаження....