URM
Рухомий склад Новини

Омелян: Реалізація проєкту з Alstom не вигідна корупціонерам на залізниці

Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував реалізацію проєкту щодо постачання 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро. На думку ексміністра, його реалізація не вигідна корупціонерам на залізниці. Мовляв, їм не потрібна нова техніка, адже тоді не можна буде вкрасти на фіктивних ремонтах старої.

Тож, на думку Омеляна, далеко не факт, що проєкт дійсно вдасться реалізувати найближчим часом.

«По-перше, в Укрзалізниці немає на таку масштабну модернізацію коштів і джерела обслуговування кредиту досі незрозумілі. Франція ще у 2018 році відкрила для України відповідну кредитну лінію і тепер щороку вимушена її пролонгувати. Українська сторона постійно переносить дату підписання контракту. По-друге, реалізація такого проєкту не вигідна корупціонерам на залізниці. УЗ не хоче модернізації, адже фіктивні ремонти старої техніки дозволяють реалізовувати корупційні схеми.

Володимир Омелян, Екс-міністр інфраструктури

Також Омелян переконаний, що Україні потрібно прийняти принципове комплексне рішення – зробити ставку на одного виробника і піти шляхом уніфікації:

«На залізниці України вже їздять локомотиви великої кількості виробників. Це і GE, радянські зразки, КВБЗ, Stadler, PESA, тепер буде ще Alstom, можливо, буде ще й Hitachi. А кожен тип локомотиву – це специфічна ремонтна база, спеціалісти, запчастини. Таке різноманіття буде дорого обслуговувати і неможливо локалізувати.

Володимир Омелян, Екс-міністр інфраструктури

Нагадаємо, 8 лютого, під час візиту президента Франції Емануеля Макрона до України відбулась церемонія підписання угоди про намір між Укрзалізницею та Alstom. Сторони фіналізували домовленості та перевели у практичну стадію реалізацію проєкту щодо постачання 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро.

У межах співробітництва буде надано фінансову позику на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом розміром 85 % від вартості контракту. Авансовий платіж за поставку електровозів становить 15 %.

Раніше, у травні 2021 року, Україна і Франція підписали міжурядову угоду про фінансування поставки 130 електровозів для Укрзалізниці виробництва Alstom на суму 900 млн євро.

6 жовтня 2021 в МІУ повідомили, що Аlstom та Укрзалізниця фіналізують контракт.

Більш детально про співробітництво нашому виданню розповів тодішній керуючий директор Alstom у Центральній та Східній Європі Антоніо Морено.

Водночас експерти «Ліга антитрасту» направили звернення до Антимонопольного комітету щодо перевірки державної підтримки Укрзалізниці та придбання 130 локомотивів  Alstom.

читайте також

Завантаження....