URM
Рухомий склад Бізнес Новини

Олександр Ткачук: В Україні немає дефіциту вагонів, є дефіцит відправок

В Україні немає дефіциту вагонів. В Україні є хронічне невиконання побажань вантажовласників у відвантаженні їхньої продукції в заявлені ними строки. Так вважає підприємець, критик залізничних ринків Олександр Ткачук.

Можу назвати це явище «дефіцит відправок». У більшості випадків вантажовласник є задоволеним, коли завантажений вагон покидає територію підприємства. Далі відповідальність Української залізниці, а всі знають, що зазвичай залізниця ні за що не несе відповідальності.

Олександр Ткачук

За словами експерта, саме завдяки цьому явищу Укрзалізниця й «бавиться» в аукціони, встановлюючи маркери вагонної складової, хоча насправді йдеться про вартість забезпечення підприємства вагонами під навантаження.

І так звана висока вартість вагону ЦТЛ – це маркер неефективності самої залізниці, який означає збільшення показників перебування вагона в рейсі, кинутих поїздів, проблем з організацією руху, тяги тощо. Але ж висока вартість вагона приносить більше коштів на рахунок в розрізі вагонної складової. Але чомусь залізниця мовчить, скільки вона втрачає на штрафах, на простоях, на крадіжках, на репутаційних ризиках.

Олександр Ткачук

Тож, як зазначає Ткачук, проблема не в кількості та якості вагонів, а в організації роботи, що є досить складною справою, яка потребує відповідних компетенцій та навичок. Але ж «легше говорити про дефіцит вагонів та спекулятивні ціни гравців ринку».

Водночас генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак переконаний, що дефіцит локомотивів та неефективна диспетчеризація є основними проблемами УЗ.

читайте також

Завантаження....